Ze školy do Scuol Tarasp aneb 150. setkání KŽC v Salzburku

Sraz: v pátek 1.7.2022 v Praze hl.n. před odjezdem vlaku EC 331 směr Linz (odj v 6:04 hodin)

Program: Pátek 1.7.:
Společná jízda vlakem z Prahy přes Linz do Lambachu. Odtud dále původní nostalgickou tratí do Gmunden Seebahnhof (nyní je nově trať spojena s nejkratším tramvajovým provozem v Evropě a pokračuje tedy dále městem Gmunden až k nádraží trati Attnang Puchheim – Stainach Irnding). Prohlídka původního nádraží Gmunden Seebahnof, případně koupání v jezeře a dále po tramvajové trati k nádraží. Následně vlakem ÖBB přes Hallstadt (případně možná zastávka a přejetí přívozem od nádraží do města a zpět) do Steinach Irnding a následně přes Bischofshofen do Salzburku. Nocleh v Salzburku, možnost posezení v pivnici na hradbách.
Sobota 2.7.:
Jízda vlakem ze Salzburku přes Freilassing do Berchtesgaden. Dále autobusem do Schönau am Königsee. Odtud elektrolodí po jezeře Königsee do malebné osady St. Bartholomä, která je známá kaplí na břehu jezera pod alpskými horami. Následně možnost pěší turistiky zpět do Schönau am Königsee (převýšení cca 1000 m nahoru a následně opět dolů) nebo návrat lodí. Večer návrat do Salzburku, nocleh.
Neděle 3.7.:
Jízda vlakem v trase Salzburg – Zell am See – Wörgl – Innsbruck – Landeck Zams. Zde – tedy v poslední stanici před Arlberským tunelem vystoupíme, abychom dále z autobusu sledovali tok Innu a po jeho břehu vstoupili na území Švýcarské konfederace. Ano, moc se o tom neví, ale Inn pramení ve Švýcarsku a dokonce i St. Moritz leží na jeho toku... Dojedeme autobusem do Scuol Tarasp a bude následovat přestup do vlaku Rhätische Bahn a projetí trati přes Lavin do Klosters Platz, následně tunelem zpět a odbočkou do stanice Susch, poté zpět přímo (mimo tunel) do Lavinu a následně již do Pontresiny. Odtud do St. Moritze a zpět přímo do Samedanu a nakonec přes Bever do Filisur. Zde nocleh.
Pondělí 4.7.:
Základní program: Vlakem z Filisuru přes Davos Platz a Klosters Platz do Lanquartu. Odtud normálněrozchodným vlakem SBB do Churu a potom opět úzkorozchodným vlakem Rhätische Bahn městkými ulicemi Churu a dále údolím od Arosy. Zde přestup na lanovku a výjezd do sedla Urdenfüggli. Následuje turistika do obce Parpan, dále autobusem do Tiefencastel a vlakem do Filisuru. Zde nocleh.
Alternativně (pro ty, kteří nemají projeto) je možnost namísto tohoto programu vyjet zpět do Pontresiny a projet si trať přes sedlo Bernina do Tirana a zpět (pozor – vstup do Itálie).
Úterý 5.7.:
Jízda vlakem s Filisuru do Churu a následně do stanice Oberalppass. Zde turistika k prameni Rýna a zpět. Následně vlakem do Andermattu, přestup do Göschenen a následně vlakem SBB do Bellinzony. Odtud pak projetí nejdelšího železničního tunelu na světě – Gotthard Basis Tunelu (délka cca 57 km) a stejným vlakem pokračování do Basileje. Zde přestup na tramvaj, kterou přejedeme na území Francie do St. Louis, zde nocleh.
Středa 6.7.:
Ze St. Louis dojedeme vlakem do Mulhouse, zde přestup na tramvaj a dojezd k železničnímu muzeu. Návštěva muzea, potom pokračování tramvají až do konečné stanice Than (tramvaj jede po železniční trati, po níž jezdí i motorové vozy SNCF, ve stanic Than tramvaj končí v nádraží u sypaného perónu). Následně možnost turistiky v pohoří Vogézy, poté z Thanu zpět do Mulhouse vlakem SNCF a dojezd zpět do St. Louis, nocleh.
Čtvrtek 7.7.:
Jízda vlakem v trase St. Louis – Mulhouse – (po místní trati) – Freiburg – Offenburg – dále po scénické trati Schwarzwaldbahn – Donaueschingen – Ulm Hbf – Ingolstadt – Regensburg a následně posledním mnichovským Ex zpět do ČR.

Ukončení akce: ve čtvrtek 07. 07. 2022 ve 22:21 v Praze hl.n. po příjezdu EC 363 z Mnichova

Členská schůze: nekoná se

Ubytování: zajištěno dle výše uvedeného program

Účastnické poplatky:

varianta účasti člen KŽC ostatní
celá akce: 27 490 Kč 27 990 Kč

Cena obsahuje: • jízdné veškerými vlaky a autobusy po celou dobu akce, ubytování a veškerý další uvedený program, cena neobsahuje jízdenky MHD na fakultativní programy

Přihlášky: Závazné přihlášky přijímá organizátor do 15. 05. 2022.

Uzávěrka přihlášek: v neděli 15. 05. 2022

Platba: : Účastnický poplatek je nutné zaplatit do 15. 05. 2022 na účet Klubu železničních cestovatelů č. 43-944 610 0277 / 0100 pod variabilním symbolem č. datum narození příp. číslo členské průkazky

Poznámky: Po individuální dohodě s organizátorem je možné dohodnout i jinou variantu účasti.
Uvedené propozice mohou doznat úprav v závislosti na možných změnách jízdních řádů. V takovém případě budou všichni přihlášení účastníci o této skutečnosti neprodleně informováni.

Organizátor: Ing. Vojtěch Dabrowski, tel.: 777 218 106, e-mail: vojtech.dabrowski@kzc.cz