Liberecký hejtman a šéf KŽC zahájili železniční nostalgii na Liberecku

7.7.2010 Liberec

Ve středu 7.7. přivítal liberecký hejtman, Bc. Eichler za doprovodu novinářů, tiskových agentur a ČTK před aquaparkem v Liberci Lužický motoráček. Krom hejtmana na malé slavnosti,kdy si všichni přítomní připomněli nutnost provozovat pravidelnou nostalgickou dopravu pro podporu cestovního ruchu na Liberecku, nechyběli zástupci DPML, členové Bovera klubu DPML, představitelé KŽC, zástupci ČD a majitel Centra Babylon.

Majitel Aquaparku následně pozval novináře a pracovníky tisku včetně významných VIP osobností Libereckého regionu k další diskusi ke kávě do Centra Babylon, kde všichni přítomní debatovali o podobě výletních vlaků a o úskalích i radostech provozování železniční nostalgie. Všichni přítomní se shodli, že Lužický motoráček spolu s Kamenickým motoráčkem na Českolipsku vytvářejí příjemnou a smysluplnou variantu k trávení volného času.

Ne nadarmo si všichni přítomní vzpomněli na slova hejtmana Eichlera, který vyzdvihl přínos Lužického motoráčku k propagaci cestovního ruchu i tím, že nabízí velkokapacitní přepravu jízdních kol. Liberecký kraj totiž vsadil na cykloturistiku. A nabídka dopravce KŽC Doprava jde tomuto trendu v oblasti železniční nostalgie významně naproti.

Foto: 88