V Děčíně se bude opět závodit na drezínách

3.8.2019 Děčín

Klub železničních cestovatelů, spolek si vás dovoluje pozvat v sobotu 31. srpna 2019 na již 8. ročník mezinárodního mistrovství České republiky v jízdě pákových drezín (MMCRPD), který se uskuteční, jako již každoročně, na vlečce společnosti Česko-saské přístavy, s.r.o. v Děčíně-Loubí od 10 do 16 hod.

Akci pořádá Klub železničních cestovatelů ve spolupráci s panem Františkem Korelem, velkým fandou pákových drezín a také samozřejmě za podpory společnosti Česko-saké přístavy, s.r.o., Města Děčín a Agentury ENS, s.r.o.

A na co se můžete těšit? Především na závody pákových drezín na ruční pohon. Závodit se bude na trati dlouhé 10 km (po 1,6 km bude vždy obrátka). Závodníci budou z Čech, Slovenska, Polska a Německa. K dispozici bude i jedna páková drezína pro návštěvníky, kteří si tak budou moci vyzkoušet jaké to je, jezdit s touto drezínou. Pro návštěvníky bude také přichystáno občerstvení. Nebudou chybět ani atrakce pro děti - skluzavka, která bude zdarma.

Návštěvníky bude na vlečku přístavu Loubí vozit historický motoráček M 152.0 přezdívaný „orchestrion“, mj. i tzv. „děčínském trianglu“. Dva páry spojů pojedou v trase z Děčína hl.n. přes Děčín-Prostřední Žleb a Děčín východ dolní nádraží do Loubí a opačně. Dále bude v provozu kyvadlová doprava mezi Děčínem východním dolním nádražím a vlečkou Loubí. Přesný jízdní řád vlaků bude zveřejněn na http://www.pakove-dreziny.cz/mapa.html.

Další informace naleznete na http://www.pakove-dreziny.cz a na telefonu 777 321 008. Těšíme se na vaši návštěvu.

Plakát ke stažení

Foto: 709