KŽC podporuje děti z dětských domovů

16.5.2016 Praha

V sobotu 21. května bude vozit Pražský motoráček po celý den netradiční cestující. Budou jimi děti z dětských domovů, které přijedou do Prahy na edukační a zážitkový festival Out of Home. Jedná se o ukázku různých profesí v praxi. Děti se dozví, co obnáší práce průvodčího, strojvedoucího a výpravčího a čeká je i praktická ukázka výkonu služby.

„Festival Out of Home dětem ukáže, o čem ve skutečnosti jsou různá povolání a profese. Organizace Mimo domov nás požádala o zajištění stanoviště ´Vlak´, a této výzvy jsme se rádi zhostili,“ upřesnil PR manažer skupiny KŽC Roman Hrůza. Děti pojedou ve třech skupinách spoji ze Smíchovského nádraží v 9:15, 13:10 a 15:10.

Během cesty je čeká pohovor o bezpečnosti na kolejích, ukázka práce vlakvedoucího ve vlacích systému PID, ukázka stanoviště strojvedoucího a v železniční stanici Zličín si prohlédnou dopravní kancelář výpravčího. Na závěr se naučí hledat v jízdním řádu a odpoví, co viděly za technické zajímavosti během jízdy. Děkujeme za součinnost a vstřícnost všem zaměstnancům KŽC, kteří v ten den budou ve službě. Více o projektu na www.mimodomov.cz.

Foto: 506