Trať 200 a její typické 830, 831, a Bixy

25.9.2014 Písek

O uplynulém víkendu poslal KŽC Doprava na trať 200 soupravu, která léta dominovala provozu na této malebné tranverzálce. V Příbrami a v Písku jsme uspořádali malé oslavy připomínající zašlou slávu dvoustovky, po níže se vždy proháněly kredence s Bixy. V polovině 90.let XX.století tyto soupravy pomalu vymizely.

A tak přišlo KŽC s myšlenkou, provést jednodenní šotoakci jako vzpomínku na tyto legendární a krásné motoráky a máme za to, že se povedlo. Počasí přálo, sluníčko svítilo a cestující přišli. Jezdilo se v trianglu Ražice – Protivín – Putim, dále opakovaně vlaky jezdily Písek – Vráž a zpět, druhá část soupravy pendlovala mezi otevřeným zdickým muzeem na úseku Zdice – Příbram. Návoz a odvoz soupravy byl jako rozlúčka s tratí 172 učiněn po Liteňce. A tak měli cestující naposledy možnost spatřit na Liteňce pořádně dlouhou soupravu tvořenou ř. 831.

Akcí, kterou jsme upořádali, jsme chtěli přispět k oživení vzpomínek na trať 200, která přirostla svoji malebností a rozmanitostí dieslového provozu k srdci nejednomu železničnímu fanouškovi.