Podřipský motoráček a cyklobus čekají poslední vyjížďky letošní sezóny

24.8.2012 Roudnice nad Labem

Podřipský motoráček a Cyklobus i pro pěší vyjíždějící po Českém středohoří nabízí jedny z posledních víkendů. Neváhejte a užijte si je společně s turistickým portálem Výlet na každý den.

Podřipský motoráček vyjede své trasy tento víkend naposledy. V sobotu vyjíždí z Roudnice nad Labem v 9,13 přes Libochovice a Lovosice do Litoměřic a zpět. Nedělní trasa začíná v Roudnici nad Labem v 9,55 a pokračuje přes Libochovice do Loun. Jako již tradičně, vyráží na nedělní trasu společně s přípojným vozem Bixeum, ve kterém najdou cestující expozici mapující historii železnice na Podřipsku a občerstvení.

Cyklobus i pro pěší pojede poslední srpnový víkend sobotní a nedělní trasu. Sobotní trasa nabízí vyjet si na Mukařov, Kletečnou, do Zubrnic a Horních Počapel; nedělní trasa zahrnuje navíc okružní jízdu přes Lovosice, Třebenice, Klapý, Libochovice, Peruc, Mšené-lázně a Budyni nad Ohří. První dvě zářijové soboty budou patřit Mukařovu, Zubrnicím a Kletečné. Hlavními nástupními zastávkami zůstávají Roudnice nad Labem (Karlovo náměstí) a Litoměřice (ul. Marie Pomocné).

Během zářijových víkendů, konkrétně sobot, budeme mít možnost svézt se Středohorským motoráčkem, který nás doveze směr Úštěk, či Most. Nabízí se tak všem turistům a výletníkům zavítat do krás obcí, měst a za zajímavostmi na tratích Úštěk - Lovosice - Most a zpět, nebo Roudnice nad Labem - Úštěk a zpět. Z nabídky můžeme jmenovat samotný Úštěk nabízející historické centrum města, jezero Chmelař, Helfenburk, či Kalvárii; Ploskovice s nádherným zámkem; Třebenice a jejich Muzeum českého granátu; Lovosice nabízející návštěvu Opárenského údolí; město Litoměřice a blízká Porta Bohemica. Samozřejmě nemůžeme opomenout ani návštěvu města Roudnice nad Labem, která nabízí znovu otevřený Lobkowiczký zámek a románský hrad.

Lobkowiczký zámek nabízí v rámci prohlídky návštěvu nádvoří, zámecké kaple s předsálím, prohlídku románského hradu z nádvoří, výhled z balkónu zámku a výklad informací o rodu Lobkowiczů. Do konce září je součástí prohlídky také výstava Podřipského muzea Roudnice nad Labem s názvem Současné africké umění, zahrnující umělecká díly ze sbírky afrikanistky Marie Imbrové. Zámek lze navštívit každý den v týdnu kromě pondělí. Bližší informace naleznete na www.stredohori-podripsko.cz

Kromě prohlídky zámku stojí za návštěvu také románský hrad, nabízející prohlídky s ochutnávkou. Zde si prohlédnete základy původního románského hradu ze 12. století, prezentaci města, ochutnáte 2 vzorky roudnických vín Lobkowiczkého zámeckého vinařství, a to vše v jednom balíčku. Navíc Vám bude představeno portfolio a historie Lobkowiczkého zámeckého vinařství.

V prostorách románského hradu jsou pořádány i samotné degustace. Degustace zahrnuje ochutnávku 5 roudnických lobkowiczkých vín a trvá přibližně 1 hodinu. Jsou nabízené jak jednotlivcům, kteří utvoří skupinu min. 10 osob, tak i pro firmy i soukromé akce. Termíny a bližší informace jsou k dispozici zde

Veškeré trasy motoráčků i cyklobusu, jízdní řády, tipy na konkrétní výlety, rezervace jízdenek a jiné, naleznete na turistickém portálu www.stredohori-podripsko.cz.

Foto: 273