Svatební kredenc to vzal i přes Německo

3.9.2011 Varnsdorf

Neobvyklý vlak se tuto sobotu pohyboval po malebné rampě mezi Lužickými horami kolem Jedlové a po východním půlkruhu okolo Národního parku České Švýcarsko. Milosrdně se proplétal hlubokými údolími Podještědí, aby po 10 letech svým charakteristickým zjevem i zvukem osvěžil mechem zarůstající vzpomínky na tuto řadu nejen na peážním úseku mezi Hrádkem nad Nisou a Varnsdorfem, ale skoro všude na své trase. Na německém území se český veterán nostalgicky připomenul ve stanicích Zittau, Mittelherwigsdorf/S., Hainewalde a Großschönau/S.

Zvláštní vlak si u dopravce KŽC Doprava, s.r.o. objednal svatbychtivý pár z Varnsdorfska, který se dopředu netajil svým železničním fandovstvím. Zpočátku snoubenci a po několika desítkách kilometrů už manželé vypadali více, než spokojeně. Motorák byl patřičně vyzdoben stuhami a nechyběla svatební kytice, upevněná na čele vozu. Zvlášť pro tuto jízdu byly také vyrobeny směrové tabule na bocích. Ve vlaku se podávalo občerstvení, byly řízky, pivo, nealko, chlebíčky a další chuťové radůstky. Vlastní svatební obřad pak proběhl v žst. Rybniště. Přímo v historickém voze čísla M 262.0124 oddával varnsdorfský pan starosta.

Program jízdy se skládal i z dalších zdařilých momentů, to když se například ze zvláštního vlaku stal na chvíli Lužický motoráček a jelo se po vlečce do dopravního podniku města Liberce kolem zábavního centra Babylon. Někteří železničně méně zběhlí svatebčané byli fascinováni jízdou osobního vlaku po ulicích města mezi automobily. V Dopravním podniku byla přichystána exkurze a seznámení s činností zdejšího Bovera klubu. Je také pravda, že manželský pár měl i jiné priority (vzájemné), ale každý z osazenstva mohl ochutnat cokoliv z bohaté programové nadílky. Během jízdy se uskutečnily četné fotozastávky, ze kterých si svatebčané odnesli nezapomenutelnou památku v podobě netradičních snímků.

Nevěřící občané jak na vlečce, tak na libereckém nádraží, v Německu, prakticky všude okolo trati nadšeně mávali, protože historický svatební vlak, to ani dnes není ještě věc úplně obvyklá. Občas lidem chvíli trvalo, než jim sepnulo, že jede starý, poctivý motorák, který dřív brali jako samozřejmost, ale dnes už tak nějak nejsou. A do toho je ještě svatební…

Foto: 176

 

Aktuality

Katusice hlavní nádraží

Dovolená s motoráčkem skončila

Jako před 50 lety

Pražský motoráček – stálice v nabídce

Lužický motoráček nejezdí

Podlipanský motoráček v provozu

Bixovna na Šenovce

Nový pár vlaků T1 jako přípoj od cyklovlaku T2

Kde to je?

Bezdězák potkal strom

Archiv aktualit:
2020     2016     2012
2019     2015     2011
2018     2014     2010
2017     2013     2009