Autobus Karosa C 934E.1351

Autobus Karosa C 934, který byl vyroben v závodě Karosa Vysoké Mýto v roce 1999, vlastnil DP Praha, a.s. a zabezpečoval s ním příležitostnou zaměstnaneckou dopravu, dopravu dětí na pionýrské tábory, zájezdy a občas šejdry na lince 109 v době, kdy byl přidělen do garáží Hostivař a v případě jeho krátkodobého pobytu v garážích Kačerov byl vypravován na linku 363. U DPP obdržel evidenční číslo 5973, pod nímž v roce 2017 dojezdil a jako zbytný majetek jej ve stejném roce odkoupil KŽC.

Autobus byl v dost zuboženém stavu, proto se nový vlastník, KŽC, s.r.o., rozhodl jej celý zrekonstruovat. Generální opravu v hodnotě téměř 2 mil. Kč provedl opravce Zliner a na přání vlastníka vrátil autobusu podobu retrostylu „ČSAD“ z 90. let 20. století. KŽC zachoval číslo a v podobě magnetky lze při příležitosti výstav a veletrhů znovu číslo připevnit a vyvolat iluzi vozu 5973. U KŽC dostal v roce 2020 od ROPIDu číslo 1389, pod nímž jezdí v případě, že je pronajímán na linky PID.

Autobus KŽC provozuje na svých výkonech NAD (náhradní autobusové dopravy) za veřejné osobní vlaky KŽC v případě, že je výluka a je nutno nahradit vlak autobusem.

Autobus si lze objednat a pronajmout na zájezdy, např. na školní výlety, dopravu na a z táborů, na společenské akce a na jakoukoliv přepravní potřebu, která nastane v souvislosti s vaší poptávkou. Pro kontakt ve věci, obracejte se na tlf. číslo 776 628 728.