153. setkání KŽC v Athénách: Již staří Řekové s nadějí očekávali metro aneb Drama²

Sraz: ve čtvrtek 2.2.2022 v Praze hl.n. před odjezdem vlaku EC 170 směr Berlin Hbf

Program:
Čtvrtek 2.2.: Společná jízda vlakem z Prahy do Berlína, pokračování k letišti Berlin Brandenburg, zde nocleh.
Pátek 3.2.: Ráno odlet letadlem do Athén. Z letiště jízda metrem (unikátní kombinace napájení – mimo město vrchní elektrické vedení, následně přepnutí na třetí kolejnici) do města. Prohlídka Akropoli a dalších památek, případně individuální projetí sítě metra / tramvají. Nocleh v Athénách.
Sobota 4.2.: Jízda vlakem a následně autobusem (vlak v celé trase bohužel nejezdí) do Patrasu. Zde prohlídka města a projetí sítě městské železnice. Večer návrat do Athén, nocleh.
Neděle 5.2.: Ráno odjezd vlakem z Athén po nedávno rekonstruované trati do Soluně. Zde prohlídka města a projetí nově otevřené trasy metra. V podvečer jízda vlakem ze Soluně do Dramy, zde nocleh.
Pondělí 6.2.: Ráno odjezd vlakem z Dramy do Alexandropuoli (druhý pokus, tentokrát to vypadá dobře..:). Po prohlídce města pokračování vlakem (tentokrát za světla) nejen do Dikei, ale až do další stanice v bezprostřední blízkostí bulharsko / řecké hranice v Ormeniu. Přesun do Svilengradu (zřejmě taxi), nocleh.
Úterý 7.2.: Jízda vlaky BDŽ ze Svilengradu do Varny, následně prohlídka města (případně pro otužilé koupání v moři..:). Nocleh ve Varně.
Středa 8.2.: Ráno odjezd vlakem z Varny do Ruse, zde přestup a jízda přes most přes Dunaj (dvoupatrový – silniční i železniční) do rumunského Giurgiu a dále do Bukurešti. Po příjezdu do Bukurešti ubytování a volný program. Nocleh v Bukurešti .
Čtvrtek 9.2.: Dopoledne přesun na letiště Bukurešť Otopeni, odlet do Norimberku. Po příletu do Norimberku společná jízda vlakem do Prahy (jízdenky do Plzně jsou v ceně akce, pro další jízdu lze zajistit jízdenky za doplatek).

Ukončení akce: ve čtvrtek 9.2.2023 ve večerních hodinách v Plzni / Praze – konkrétní vlak, kterým přijedeme, bude vycházet ze skutečného příletu do Norimberku.

Ubytování: zajištěno dle výše uvedeného programu

Účastnické poplatky:

varianta účasti  člen  Ostatní
celá akce  17 990 Kč  18 490 Kč

Cena obsahuje:
• jízdné veškerými vlaky a autobusy po celou dobu akce, ubytování a veškerý další uvedený program

Cena neobsahuje:
• cena neobsahuje jízdenky MHD na fakultativní programy a letenky
• Letenky budou po přihlášení organizátorem akce zajištěny a jejich aktuální cena účastníkům sdělena (cena letenek se mění, obecně platí, že čím dříve je letenka koupena, tím je její cena nižší).

Přihlášky: Závazné přihlášky přijímá organizátor do 15. 12. 2022.

Uzávěrka přihlášek: v neděli 15.12.2022

Platba: Účastnický poplatek je nutné zaplatit do 15. 12. 2022 na účet Klubu železničních cestovatelů č. 43-944 610 0277 / 0100 pod variabilním symbolem č. datum narození příp. číslo členské průkazky

Poznámky:
Po individuální dohodě s organizátorem je možné dohodnout i jinou variantu účasti.
Uvedené propozice mohou doznat úprav v závislosti na možných změnách jízdních řádů. V takovém případě budou všichni přihlášení účastníci o této skutečnosti neprodleně informováni.

Organizátor: Ing. Vojtěch Dabrowski, tel.: 777 218 106, e-mail: vojtech.dabrowski@kzc.cz