153. setkání KŽC v Athénách: Zobání tratí v Řecku aneb projeďme, co aktuálně jde…

Sraz: ve čtvrtek 2.2.2022 v Praze hl.n. před odjezdem vlaku EC 281 směr Budapest Nyugati

Program:

Čtvrtek 2.2.:
Společná jízda vlakem z Prahy do Štúrova, zde nocleh.

Pátek 3.2.:
Ráno přejezd autobusem do Esztergom, odtud pokračování vlaky přes Ujpest, Rakos (mimo Budapest Nyugati) do Budapest Keleti, dále pak metrem (linka M4 – automatická a M3) a autobusem na letiště Budapest. Odtud odlet letadlem do Athén. Z letiště jízda vlakem na hlavní nádraží v Athénách, zde přestup na vlak IC a jízda do Larissy. Zde nocleh.

Sobota 4.2.:

Ráno jízda osobním vlakem do Volose, přesun autobusem MHD k úzkorozchodné dráze Ano Lechonia – Milies. Během dne projetí této dráhy v obou směrech. Následně návrat osobním vlakem do Larissy. Zde nocleh.

Neděle 5.2.:
Ráno jízda vlakem z Larissy do Soluně, následně čas na prohlídku Soluně (tentokrát mimo letní sezónu). Ve 13:05 odjezd vlakem do Floriny (trať by měla výhledově pokračovat do makedonské Bitoly, kde jsme již dříve byli). Po krátkém pobytu (cca 30 minut) návrat do stanice Platy a dále do Larissy, nocleh.

Pondělí 6.2.:
Ráno odjezd vlakem z Larissy přes Palaeofarsalos do Kalambaky. Následně pokračování autobusem ke klášterům Meteora, jejich prohlídka. Odpoledne zpět autobusem na nádraží Kalambaka a pokračování vlakem IC do Athén. Nocleh v Athénách.

Úterý 7.2.:
Jízda vlakem do Diakopto a následně po unikátní zubačce do Kalavryty. Prohlídka střediska zimních sportů, návrat do Athen. Večer projetí lanovky na kopec Lykovit, nocleh v Athénách.

Středa 8.2.:
Prohlídka Akropoli a dalších památek v Athénách, případně individuální projetí sítě metra / tramvají v Athénách. Odpoledne jízda metrem (unikátní kombinace napájení – ve městě třetí kolejnice, následně přepnutí na vrchní vedení) na letiště. V 16:35 odlet do Bukurešti. Zde nocleh (individuální možnost projetí nové železniční trati z letiště do města a zpět).

Čtvrtek 9.2.:
Ve 12:10 odlet z Bukurešti do Norimberku. Po příletu do Norimberku společná jízda vlakem do Prahy (jízdenky do Plzně jsou v ceně akce, pro další jízdu lze zajistit jízdenky za doplatek).

Ukončení akce: ve čtvrtek 9.2.2023 ve večerních hodinách v Plzni / Praze – konkrétní vlak, kterým přijedeme, bude vycházet ze skutečného příletu do Norimberku.

Členská schůze: nekoná se

Ubytování: zajištěno dle výše uvedeného program

Účastnické poplatky:

varianta účasti Člen Ostatní
celá akce 20 490 Kč 20 990 Kč

Cena obsahuje:
• jízdné veškerými vlaky a autobusy po celou dobu akce, ubytování a veškerý další uvedený program, cena neobsahuje jízdenky MHD na fakultativní programy a letenky
• Letenky budou po přihlášení organizátorem akce zajištěny a jejich aktuální cena účastníkům sdělena (cena letenek se mění, obecně platí, že čím dříve je letenka koupena, tím je její cena nižší).

Přihlášky: Závazné přihlášky přijímá organizátor do 15. 12. 2022.

Uzávěrka přihlášek: v neděli 15.12.2022

Platba: Účastnický poplatek je nutné zaplatit do 15. 12. 2022 na účet Klubu železničních cestovatelů č. 43-944 610 0277 / 0100 pod variabilním symbolem č. datum narození příp. číslo členské průkazky

Poznámky:
Po individuální dohodě s organizátorem je možné dohodnout i jinou variantu účasti.
Uvedené propozice mohou doznat úprav v závislosti na možných změnách jízdních řádů. V takovém případě budou všichni přihlášení účastníci o této skutečnosti neprodleně informováni.

Organizátor: Ing. Vojtěch Dabrowski, tel.: 777 218 106, e-mail: vojtech.dabrowski@kzc.cz