Zemí rozhleden C – Salaš

Sraz: v sobotu 1. 10. 2022 v žst. Staré Město u Uherského Hradiště v 9:56 hod. po příjezdu R 805

Program: jízda autobusem do obce Salaš, návštěva rozhledny, turistika Cyrilometodějskou stezkou přes Velehrad do Starého Města u Uherského Hradiště.

Ukončení akce: v žst Staré Město u Uherského Hradiště v cca 16 hodin

Kilometráž: do 15 km

Stravování: z vlastních, případně místních zdrojů

Účastnické poplatky: nevybírají se

Přihlášky: kontaktujte organizátora do stanoveného termínu

Uzávěrka přihlášek: ve čtvrtek 29. 9. 2022

Poznámky: na akci bude přítomno razítko seriálu Zemí rozhleden a Po stopách slavných

Organizátor: Mgr. Iva Musilová, mu361@seznam.cz, 723 375 040

Zápis z akce

Předpověď počasí na tento víkend vypadala slibně, přesto vystoupila organizátorka z autobusu na zastávce Salaš, Obecní úřad sama.

Vydala jsem se do prudšího kopce k rozhledně Salaš. Cestou jsem podobně jako ostatní kolemjdoucí dostala od místní chatařky výborná jablka, která později přišla vhod. Rozhledna byla v obležení stanujících horolezcůpřesto výhled vynikající. U rozhledny nalezneme rozcestník k dalším mnoha rozhlednám v blízkém i vzdálenějším okolí.

Po důkladném zdokumentování okolí jsem po žluté turistické značce prošla obec Salaš, modrá značka mne dovedla až na Velehrad. V infocentru jsem zakoupila pohledy a turistické vizitky. Konzultovala jsem i další cestu, neboť ve Starém Městě probíhá stavba dálnice a cyklostezka je před vjezdem do města uzavřena a červená značka končí v podstatě ve slunečnicovém poli.

Z Velehradu cesta příjemně ubíhala, jen v závěru jsem se musela proplést přes pavučinu hlavních silnic a rychle se přesunout kolem Kovozoo na nádraží. U odjezdu vlaku ve 14.27 hod. byla akce ukončena.

Zapsal: Mgr. Iva Musilová