Westfálský Eintopf aneb vlak, tramvaj a metro v jednom

Sraz: v sobotu 27. 08. 2022 v 6:40 v žst. Praha Masarykovo nádraží u konce 4. koleje

Program:
Sobota 27. 08.:
Společná jízda vlakem společnosti Arriva vlaky z Prahy Masarkova nádraží do Rakovníka, zde přestup na Os 16704 a pokračování do Protivce. Odtud projetí zvláštním vlakem trati Protivec – Bochov. Po příjezdu do Bochova přesun na autobusovou zastávku a jízda autobusem do Karlových Varů. Odtud pak vlakem před Sokolov, Kraslice, Zwickau do Lipska a dále vlaky ICE pro vysokorychlostní trati Leizpig – Erfurt, dále přes Fudlu do Frankfurtu nad Mohanem a poté opět po vysokorychlostní trati do žst. Siegburg Bonn. Přesun městkou dráhou (vlak přecházející v tramvaj a metro) do Bonnu, nocleh.
Neděle 28. 08.:
Dopoledne projetí sítě U-Bahn a Strassenbahn v Bonnu. Po obědě projetí meziměstské trati S-Bahn (na vlastním tělese, v podstatě jako metro na povrchu) do Kolína nad Rýnem. Zde zastávka u hlavního nádraží (možnost prohlídky blízké katedrály) a následně pokračování metrem U15 na konečnou Chorweiler a dále meziměstským S-Bahnem směr Neuss a Düsseldorf. V Düsseldorfu zajedeme nejprve linkou S-Bahnu na terminál letiště, odtud využijeme zavěšenou dráhu do žst. Düsseldorf Flugahefen, odkud se vrátíme na Düsseldorf Hbf. Nocleh v Düsseldorfu.
Pondělí 29. 08.:
Ráno jízda linkou U 79 (metro kombinované s tramvají a vlakem) do Duisburku. Následně tramvají č. 901 do Oberhuasenu a dále tramvají č. 105 do Oberhausenu. Přesun vlakem do Gelsenkirchen a dále tramvají do Bochum, zde průjezd městem k nádraží Langendreer. Dále krátký přesun vlakem do Dortmundu a opět pokračování městskou drahou do centra města. Odtud návrat vlakem RE zpět do Düsseldordu, nocleh.
Úterý 30. 08.:
Dopoledne přesun vlakem linky S 29 přes Mettmann do Wuppertalu Vohwinkel. Následuje projetí celé trasy Wuppertalské Schwebebahn (zavěšená dráha) do žst. Wuppertal Oberbarmen. Následně na hlavní nádraží ve Wuppertalu a odtud odjezd vlakem ICE přes Hannover a dále po vysokorychlostní trati do Berlína. Zde přestup na IC, kterým projedeme novou trať přes letiště Berlin Brandeburg a následně dojedeme tímtéž vlakem do Drážďan. Z Drážďan do Prahy bude následně nutno dojet autobusem (vlak již takto večer nejede – kdo by chtěl zajistit nocleh navíc a přijet až další den, je toto možné). Příjezd do Prahy ve 23:30 na aut. nádr. Florenc, konec akce.

Ukončení akce: v úterý 30. 08. 2022 ve 23:30 na aut. nádr. Praha Florenc

Ubytování: zajištěno dle výše uvedeného programu

Účastnické poplatky:

varianta účasti člen ostatní
celá akce 12 100 Kč 12 600 Kč

Cena obsahuje: • jízdné veškerými vlaky a autobusy po celou dobu akce, ubytování a veškerý další uvedený program. Po individuální dohodě s organizátorem je možné dohodnout i jinou variantu účasti.

Přihlášky: závazné přihlášky zasílejte organizátorovi do stanoveného termínu

Uzávěrka přihlášek: ve čtvrtek 30. 06. 2022

Platba: Účastnický poplatek je nutné zaplatit do 30. 06. 2022 na účet Klubu železničních cestovatelů č. 43-944 610 0277 / 0100 pod variabilním symbolem č. datum narození příp. číslo členské průkazky

Poznámky: Uvedené propozice mohou doznat úprav v závislosti na možných změnách jízdních řádů. V takovém případě budou všichni přihlášení účastníci o této skutečnosti neprodleně informováni.

Organizátor: Ing. Vojtěch Dabrowski, tel.: 777 218 106, e-mail: vojtech.dabrowski@kzc.cz