Zemí rozhleden XCVIII – Nová Ves u Kolína; Po stopách slavných – František Bílek

Sraz: v sobotu 23. 7. 2022 v žst Kolín po příjezdu Os 5906 v 8:22 hodin

Program: turistika k výhledům a rozhlednám v Kolíně a okolí

Ukončení akce: v žst. Kolín dle domluvy účastníků

Kilometráž: cca 20 km

Stravování: z vlastních, případně místních zdrojů

Účastnické poplatky: nevybírají se

Přihlášky: kontaktujte organizátora do stanoveného termínu

Uzávěrka přihlášek: ve čtvrtek 21. 7. 2022

Poznámky: na akci bude k dispozici razítko seriálu Zemí rozhleden a Po stopách slavných

Organizátor: Mgr. Iva Musilová, mu361@seznam.cz, 723375040

Zápis z akce

Po srazu jsme se vydali k torzu kostela Všech svatých, který se nacházel v bezprostřední blízkosti kolínského nádraží. Bohužel přes vysokou zeď jsme nic nemohli spatřit, posloužil nám pouze informační panel. Na Husově náměstí jsme si prohlédli sochu Mistra Jana Husa od Františka Bílka a Památník kolínského rodáka Jana Kubíčka pojatý opravdu moderně…

Kolem malého pomníku Kotvy, umístěné na podstavci v Bezručově ulici, jsme za prvních dešťových kapek došli k Vodárně, zakoupili vstupenky a chvíli se kochali pěkným výhledem a snažili se najít cíl našeho dalšího putování.

Podél Labe jsme se vydali na Bedřichovu vyhlídku do Nové Vsi, kde jsme poté výborně poobědvali. Část účastníků se zde s námi rozloučila, aby stihla svůj další program.

Náhradní autobusovou dopravou jsme se přesunuli do Kolína, překonali Labe a vystoupali na minirozhlednu Maják. Zpestřením programu byla návštěva parku, kde na každého čekají 2 medvědi z kresleného filmu „Potkali se u Kolína.“

Byla před námi jen návštěva Zálabské bašty, když jsme ze zdáli viděli přibližující se bouřku. Výhled byl zajímavý, my jsme však přidali do kroku, další přeháňku jsme přečkali pod Masarykovým mostem.

Došli jsme do infocentra na náměstí a cestou na nádraží jsme se museli ještě jednou schovat, tentokrát před vydatnou přeháňkou.

Krátce po 16. hodině jsme dorazili k vlakům a odjeli domů.

Zapsal: Mgr. Iva Musilová