Po stopách slavných – Lipnice nad Sázavou

Sraz: v sobotu 2. 7. 2022 v žst Světlá nad Sázavou v 10:15 hod. po příjezdu R 986

Program: turistika přes Závidkovice do Lipnice nad Sázavou a přes Broumovu Lhotu do skanzenu Michalův statek

Ukončení akce: na zast. Pohleď v cca 16 hodin

Kilometráž: do 15 km

Stravování: z vlastních, případně místních zdrojů

Účastnické poplatky: nevybírají se

Přihlášky: kontaktujte organizátora do stanoveného termínu

Uzávěrka přihlášek: ve čtvrtek 30. 6. 2022

Poznámky: na akci bude k dispozici razítko seriálu Po stopách slavných

Organizátor: Mgr. Iva Musilová, mu361@seznam.cz, 723375040

Zápis z akce

Po srazu a rozdání průvodních materiálů jsme vyrazili z nádraží ve Světlé nad Sázavou do informačního centra.

Někteří chtěli před cestou doplnit zásoby jídla a tekutin, neb na trase už moc možností není. Náměstí ve Světlé je celé v rekonstrukci, cesta k obchodu byla složitá a návrat na původní trasu byl docela komplikovaný.

Po chvilce jsme záměrně odbočili z turistické trasy a prohlédli si Čertův most i se sochou čerta, který je bohužel poničen.

Pokračovali jsme přes Závidkovice k rozcestníku Pod Lipnicí, kde jsme si udělali pauzu a definitivně se domluvili na další trase a pozdějším odjezdu.

V Lipnici nad Sázavou strávil čas každý pole svého, někteří si prohlédli okolí hradu, ostatní se občerstvili v bistru, hned vedle Památníku Jaroslava Haška.

Při dalším putování jsme šli většinou z kopce, zastavili jsme se na chvilku na dohled od rekreačního střediska Ředkovec, kde organizátorka působila před téměř 30 lety jako oddílová vedoucí.

Cestou na zastávku Pohleď jsme v notně prořídlých lesích ochutnali borůvky a maliny. Čekal nás ještě jeden výstup do kopce a prohlídka stavení vně Michalova statku, neboť jsme díky nabitému programu nestihli poslední vstup v 16 hodin.

Výbornou tečkou za dnešním vydařeným výletem bylo osvěžení pod místní pumpou na návsi. Pak už zbývala jen 20 minutová cesta z kopce na zastávku, kde jsme v cca 18 hodin akci ukončili a rozjeli se osobními vlaky na oba směry.

Zapsal: Mgr. Iva Musilová