Dovolená s motoráčkem 2021: Tour de Slovensko IX

Verze Slovensko – v případě, že bude možné cestovat na Slovensko

Sraz: v sobotu 07. 08. 2021 v 8:52 v žst. Podbiel po příjezdu vlaku Os 7907 z Kraľovan

Vozidlo: 812, 810

Program:
Sobota 07. 08.: Autobusem SAD z Podbielu do Zuberce (odložení zavazadel). Turistika v Roháčích – Spálený žlab, muzeum Oravské dědiny https://muzeum.zuberec.sk, Brestovská jezdkyně. Nocleh Zuberec.
Neděle 08. 08.: Turistika v Roháčích – Roháčská plesa, Roháčský vodopád. Nocleh Zuberec.
Pondělí 09. 08.: Po snídani jízda objednaným autobusem ze Zuberce do Pribyliny na Povážskú lesnú železničku a její projetí http://eufondy.sk/povazsku-lesnu-zeleznicku-zrekonstruovali-premavat-zacne-buduci-rok. Dále autobusem zpět do Liptovského Mikuláše. Odtud zvláštním vlakem KŽC a projetí vlečky Ozeta NEO. Dále přes Poprad-Tatry do Spišské Belé, zast. a projetí tratě do Spišské Belé a dále do Staré Lubovni. Nocleh ve Staré Lubovni.
Úterý 10. 08.: Dopoledne prohlídka Staré Lubovně a Lubovnianskeho hradu, odpoledne přejezd do Nestville do Hniezdného, kde stojí historicky první královský lihovar v Uhrách, https://www.nestvillepark.sk/nestville-park. Zde zábavné odpoledne v areálu statku (ocení zejména rodiny s dětmi): jízda na koních, chov zvířátek pro děti. Další spoustu atrakcí si užijí i dospělí: vlastní produkce sýrů a klobás, jediná slovenská továrna na whiskey, minipivovar Nestville (barikované pivo, tj. ležák, který dozrává v sudech, v nichž předtím byla whiskey) atp. Nocleh ve Staré Lubovni.
Středa 11. 08.: Autobusem SAD ze Staré Lubovně do Červeného Kláštora a přesun na ubytování – volný den: koupání v přehradě Jozero Czorszstyňské. Nocleh v Červenom Kláštore / Sromowcích Nižnych.
Čtvrtek 12. 08.: Splutí Bílého Dunajce na pltích a turistika přes Pieninsky hrad sv. Kingy na polské straně Pienin. Večer možnost folklorního posezení v restauraci za poslechu góralských zpěvů (kapely). Nocleh v Červenom Kláštore / Sromowcích Nižnych.
Pátek 13. 08.: Turistika v NP PIENAP, volný den. Nocleh v Červenom Kláštore / Sromowcích Nižnych.
Sobota 14. 08.: Autobusem SAD do Staré Lubovni, dále vlaky ZSSK v trase Stará Lubovňa 10:58 – Plaveč – Čirč – Plaveč – Prešov – Košice 13:24. Dále zvláštním vlakem KŽC v trase Košice – Slavošovce. Projití železničního tunelu Pod Homolkou a po trase nedostavěné tratě do Lubeníku. Dále z Lubeníku zvláštním vlakem KŽC do Muráně a do Revúci. Nocleh v Revúci.
Neděle 15. 08.: Jízda zvláštním vlakem KŽC v trase Revúca – Plešivec – Rožňava – Vlachovo – Brod (– Vyšná Slaná) – Vlachovo – Dobšiná – Moldava n.B. – Medzev – Moldava n.B. – Košice a ukončení akce. Skupina, která bude mít doplňkový program odjede v 15:23 z Košic do Lučence 17:58 na ubytování. Ubytování v Lučenci.
Doplňkový program pondělí 16. 08.: Jízda zvláštním vlakem KŽC v trase Lučenec 8:15 – Ipolytárnoc – Nogradszakál – Velký Krtíš 9:30 / 9:45 – Lučenec 11:00.

Ukončení akce: Ukončení akce: v neděli 15. 08. 2021 v 14:00 v žst. Košice po příjezdu zvláštního vlaku KŽC

Ubytování: zajištěno, existují 2 varianty ubytování: 1) ubytování úrovně „Lux“ v hotelu se snídaní na jednolůžkovém nebo dvoulůžkovém pokoji, 2) ubytování úrovně „Turist“ v penzionu bez snídaně ve vícelůžkových pokojích (jednolůžkové pokoje se ve variantě „Turist“ nezajišťují).

Stravování: z vlastních zdrojů, u kategorie Lux snídaně v ceně

Účastnické poplatky:

varianta účasti člen ostatní
celá akce: jednolůžkový pokoj (kategorie Lux) 21 000 Kč 23 000 Kč
celá akce: vícelůžkový pokoj (kategorie Turist) 19 000 Kč 21 000 Kč
vybraná část programu počet dní * cena a to celé děleno celkovou cenou počet dní * cena a to celé děleno celkovou cenou
příplatek za doplňkový program dne 16. 08. vč. 1x nocleh Lučenec *1)  záloha 6 000 Kč záloha 6 000 Kč
fotopas 300 Kč 300 Kč

Cena obsahuje: celá akce: jízdné zvláštními a pravidelnými vlaky a autobusy dle programu, poplatky spojené s vlečkami, ubytování, jízdní řád a náklady na režii akce spojené s organizačním zabezpečením projektu dle výše uvedeného programu, organizované fotozastávky
fotopas: jen pro fotografy na trati, kterým budou dodány před akcí přesné podklady s koncepcí fotozastávek a jízdní řád vč. spojení na vlakvedoucího pro aktuální koordinaci fotozastávek

Cena neobsahuje: individuální program (Hniezdné)
1) rozsah doplňkového programu Velký Krtíš dne 16. 08.: na akci navazuje zvl. program a vlak do Velkého Krtíše na přání. Doplňkový program není v ceně akce. Cena ubytování + cena zajištění zvláštního vlaku, který stál před 3 lety 2 980 € se rozpočítá mezi účastníky, kteří využijí program. Ti, kdo se na tuto část akce přihlásí, budou muset zaplatit zálohu, která se zúčtuje na místě. Odhad ceny při počtu 15 zájemců je 5 000 Kč / 1 osoba + odhad ceny ubytování. Na tento doplněk nepůjde poskytovat slevy.

Přihlášky: přijímá kontaktní osoba Mgr. Pavel Knížák

Uzávěrka přihlášek: v pondělí 31. 05. 2021

Poznámky: zavazadla přizpůsobit velikosti zavazadlového prostoru ve vlaku
nezajišťuje se žádný zvláštní transfer pro zavazadla
v případě stornování účasti ze strany účastníka se z vrácené částky odečte 25 % storno poplatek při odhlášení do 30. 06. 2021, při odhlášení po 01. 07. 2021 se odečte 50 % storno z poplatku
změna programu a jeho dílčí úpravy v závislosti na vývoji organizace akce vyhrazena!

Organizátor: KŽC Doprava, s.r.o.

Kontaktní osoba: Mgr. Pavel Knížák, tel: +420 774 592 016, e-mail: pavel.knizak@kzc.cz