Pražák rozvážel betlémské světlo

31.12.2019 Praha

Ve vánočním období, kdy, zdá se, železnice žila především skandalizací a neúspěchy provozu, přinášíme radost a pohodu reportáží o tom, že existuje i opak. Linka, která železnici přináší popularizaci, rozdávala tentokrát naději a světlo. A to doslova.

V sobotu 21. prosince rozvážel Pražský motoráček po své trase vánoční atmosféru. Akce, na které se blýsknul „krokodýl“ 851 008, se setkala s velkým úspěchem. Vánoční motoráček jsme připravovali ve spolupráci s organizací ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy).

Poslední sobotu před Vánoci jsme uspořádali akci „Vánoční motoráček s Krokodýlem“. Akce byla pojata jako zpestření pravidelných vlaků Pražského motoráčku, který je již od roku 2010 vyhledávanou turistickou atrakcí Prahy. Na výkon byl toho dne nasazen motorový vůz 851 008. A to nejen proto, že se v letošním roce, kdy se naplno zapojil do provozu po generální opravě, stal „oblíbencem“ železničních nadšenců, ale též proto, že poskytuje dostatečný prostor pro zřízení malého bufetu. Bufet se nacházel v prostorném zavazadlovém oddílu a bylo zde pro cestující připravené svařené víno, káva, čaj a sladké pečivo.

Díky spolupráci s organizací ROPID se podařilo akci propagovat i v jejích komunikačních kanálech, takže zájem o svezení nazdobeným motoráčkem s výhledy na zimní Prahu byl obrovský. Kromě prvního páru vlaků do Prahy-Zličína (kdy byla obsazena „pouze“ všechna místa k sezení) se ve vlaku i stálo. A stálo se nejen v uličce, ale též v zavazadlovém oddílu provoněném svařeným vínem.

Třešničkou na dortu bylo, že před desátou ranní si personál Pražského motoráčku převzal od skautů Betlémské světlo. To pak motoráček rozvážel po Praze a cestující i kolemjdoucí si mohli zapálit vlastní svíčku a odnést si Betlémské světlo domů. Registrace této akce v online seznamu akcí distribuce Betlémského světla zapříčinila, že se o naší akci dozvěděli i novináři, kteří se s námi následně svezli na Zličín. A tak se Vánoční motoráček ocitl dne 21. 12. v hlavní zpravodajské relaci České televize a TV Prima.

Velmi dobré ohlasy na akci na místě i následně na sociálních sítích svědčí o úspěchu Vánočního motoráčku. Překvapením je i nebývalý zájem o akci (a zejména o v Čechách neobvyklého „krokodýla“) u mladých železničních nadšenců, od kterých jsme prostřednictvím našeho instagramoveho profilu (https://www.instagram.com/kzcdoprava/) obdrželi desítky krásných fotografií. Za ně děkujeme!

V době překotných změn na české železnici po změně jízdního řádu jsme nabídli akci, která byla nejen ve znamení předvánoční pohody, ale též v duchu tradic železnice, s profesionalitou a citem. Věříme, že akce byla začátkem nové tradice Vánočních motoráčků.

Atmosféru Vánočního motoráčku si můžete připomenout v krátkém videu, které vytvořili kolegové z organizace ROPID: https://www.youtube.com/watch?v=zJHr7exHXXA.

Foto: Vojtěch Kužel

 

Aktuality

Nejmodernější motoráky v ČR brázdí Prahu přesně 1 rok

Rádia GSM-R do vozidel KŽC

Šenovka: obnova dráhy pokračuje

Vozidla KŽC na Bechyňce

Praha hl. n. jako za stara

Kamenický motoráček 2019

810 KŽC na „žatecké“

Pražák rozvážel betlémské světlo

PF 2020

Čertovské nádraží Kamenický Šenov

Archiv aktualit:
2020     2016     2012
2019     2015     2011
2018     2014     2010
2017     2013     2009